Krotoszyńska Liga Darta KLD | Dart Steel | Dart Soft | DLD, Superliga Darta | Pod Strzechą Krotoszyn
Stowarzyszenie Krotoszyńska Liga Darta

DART JEST NASZĄ PASJĄ

Pierwsza wygrana Szostaka

W klubie Bila odbył się X turniej Krotoszyńskiej Ligi Darta. Pierwszą wygraną w obecnym sezonie odniósł krotoszynianin Sebastian Szostak, w finale pokonując 5:2 Klaudiusza Stachowiaka. W gronie pań najlepsza okazała się Anna Rochmankowska, która w decydującym pojedynku wygrała 4:3 z Anną Kowalczyk.

Choć zdobył zaledwie cztery oczka, turniej dobrze będzie wspominał prowadzący w klasyfikacji generalnej Jacek Cieślak. Mimo sklasyfikowania na miejscach 7-8 zdołał odskoczyć reszcie stawki. Na cztery imprezy przed końcem ma 18 punktów przewagi nad drugim w tabeli Jordanem Hołdernym.

Dziesiąty turniej należał do Sebastiana Szostaka, który wygrał wszystkie swoje spotkania! Pokonał kolejno Daniela Borskiego (3:1), Wojciecha Jędrzejczaka (3:0), J. Cieślaka (3:0), Pawła Stramskiego (3:0) i dwukrotnie K. Stachowiaka (3:2 i 5:2). Dzięki triumfowi awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, ze sporymi szansami na podium.

Z grona graczy z powiatu krotoszyńskiego w pierwszej dziesiątce znaleźli się także J. Cieślak i Adrian Jasiński (7-8 miejsce). Drugi z wymienionych rozpoczął turniej od wygranej z Przemysławem Sawickim (3:0) i porażki z K. Stachowiakiem (1:3). Po lewej stronie drabinki pokonał Rafała Mielnikiewicza (2:1) oraz przegrał z Waldemarem Kałużnym (1:2).

Inni gracze z naszego regionu uplasowali się na dalszych pozycjach: Przemysław Pawlicki (13-16 miejsce), P. Sawicki (13-16), Krzysztof Praczyk (13-16), Karol Pietrzak (13-16), Marcin Wojtkowiak (17-24 miejsce), Łukasz Kaczyński (17-24), Daniel Borski (17-24) i Grzegorz Mizera (17-24).

W rozgrywkach pań po raz pierwszy w tym sezonie triumfowała Anna Rochmankowska, dzięki czemu wskoczyła na czwarte miejsca w klasyfikacji generalnej, ze stratą 11 oczek do podium.

Darterka z Leszna pokonała Dorotę Ludwiczak i Ewę Pawlicką (3:1). Następnie przegrała z Anną Kowalczyk (0:3), przechodząc na lewą stronę drabinki. Tam wygrała z Martą Pawlicką (2:1), a w finale, po zaciętej walce, Rochmankowska okazała się lepsza od A. Kowalczyk 4:3. Trzecie miejsce zajęła M. Pawlicka.

Na uwagę zasługuje postawa debiutującej D. Ludwiczak. Zawodniczka mieszkająca w Salni w swoim pierwszym turnieju uplasowała się na wysokiej piątej pozycji. W klasyfikacji generalnej prowadzi A. Kowalczyk (68 pkt.), przed M. Pawlicką (49 pkt.) i E. Pawlicką (42 pkt.)

(GRZELO)

Źródło www.glokalna.pl