Krotoszyńska Liga Darta KLD | Dart Steel | Dart Soft | DLD, Superliga Darta | Pod Strzechą Krotoszyn
Stowarzyszenie Krotoszyńska Liga Darta

DART JEST NASZĄ PASJĄ

Całe podium dla krotoszynianek

Zawodniczki z naszego powiatu zajęły trzy czołowe miejsca w XI turnieju Krotoszyńskiej Ligi Darta. W finale Marta Pawlicka pokonała 4:3 Ewę Pawlicką. Za nimi uplasowała się Joanna Wieszczeczyńska. W rozgrywkach panów Jordan Hołderny w finale wygrał 5:3 z Przemysławem Pawlickim.

W grupie pań do ostatniego turnieju toczyć się będzie zacięta walka o czołowe miejsca. Ostatnie zawody nie były udane dla prowadzącej w klasyfikacji generalnej, Anny Kowalczyk. Zawodniczka z Ostrowa Wielkopolskiego zdobyła jedynie trzy punkty, zajmując ostatecznie czwartą pozycję.

Stratę do prowadzącej zmniejszyły M. Pawlicka i E. Pawlicka. Pierwsza z nich rozpoczęła zmagania od wygranych z Justyną Młynarczyk (3:0) i A. Kowalczyk (3:2). Następnie uległa E. Pawlickiej (2:3) i pokonała po lewej stronie drabinki J. Wieszczeczyńską (2:0). W finałowym pojedynku zrewanżowała się E. Pawlickiej, zwyciężając 4:3.

W turnieju wystąpiła jedna debiutantka. Beata Szymanowska uplasowała się na miejscach 7-8. W klasyfikacji generalnej prowadzi A. Kowalczyk (71 pkt.), wyprzedzając M. Pawlicką (58 pkt.) i E. Pawlicką (49 pkt.).

W zmaganiach panów do liderującego Jacka Cieślaka siedem punktów odrobił Jordan Hołderny. Pochodzący z Jarocina darter nie miał sobie równych, pokonując kolejno Krzysztofa Nowaka (3:0), Daniela Borskiego (3:0), Bartosza Derwicha (3:0), Adriana Jasińskiego (3:0) oraz dwukrotnie Przemysława Pawlickiego (3:1 i 5:3). Ten ostatni, dzięki zajęciu drugiej pozycji, przeskoczył w klasyfikacji generalnej Sebastiana Szostaka. Popularny Sali, poza wspomnianymi porażkami z J. Hołdernym, zanotował wygrane z S. Szostakiem (3:1), Pawłem Stramskim (3:2), J. Cieślakiem (3:0) i Wiesławem Bonawenturczykiem (2:1). Na miejscach 5-6 uplasowali się J. Cieślak i A. Jasiński.

Ponadto nasz powiat reprezentowali Przemysław Sawicki (7-8 miejsce), Łukasz Kaczyński (9-12), S. Szostak (9-12), Krzysztof Banaszak (13-16), Karol Pietrzak (13-16), Sławomir Olgrzymek (13-16), K. Nowak (13-16), Krzysztof Praczyk (17-23), Marcin Wojtkowiak (17-23 miejsce), Daniel Borski (17-23) i Łukasz Kolanowski (17-23).

Po 11 turniejach na czele plasuje się Jacek Cieślak (95 pkt.), a za nim znajdują się Jordan Hołderny (84 pkt.) i Dominik Szymkowiak (57 pkt.).

(GRZELO)

Źródło www.glokalna.pl